Laser Epi Lab 2020-03-19T00:42:37+00:00

Zabiegi z użyciem lasera Epi Lab

Bezbolesna epilacja

The Epi Lab to synonim bezpiecznej i bezbolesnej epilacji, także w przypadku ciemnych fototypów skóry. Wysoka energia dociera do mieszków włosowych koagulując je dokładnie w miejscu ich wzrostu. Nawet przy używaniu energii o większej gęstości dzięki opatentowanemu trybowi Smooth Pulse urządzenie działa zawsze delikatnie, niwelując jakiekolwiek ryzyko bólu czy oparzeń dla Pacjenta. Światło lasera działając na zasadzie selektywnej fototermolizy przenika przez powierzchniowe warstwy skóry, a melanina znajdująca się w mieszkach włosowych absorbuje jego energię. Długość fali 950 nm daje gwarancję lepszych efektów przy jasnym włosie.

Konsultacja laserowa – gratis
Próba laserowa – gratis
Poniższe ceny dotyczą jednego zabiegu

Epilacja laserowa
Górna warga – wąsik 200 zł
Broda 250 zł
Policzki 300 zł
Baki 150 zł
Cała twarz 600 zł
Górna warga + broda 400 zł
Gładzina między brwiami 50 zł
Szyja 300 zł
Klatka piersiowa (część-cała) 500 – 800 zł
Pachy 350 zł
Przedramiona 300 zł
Ramiona 400 zł
Całe ręce 650 zł
Kark 200 zł
Plecy część / całe 500 / 800 zł
Brzuch część / całe 200 / 300 zł
Okolice brodawek 80 zł
Bikini klasyczne (Pachwina/ przy linii majtek) 200 zł
Bikini płytkie (wzgórek) 200 zł
Bikini klasyczne+płytkie 300 zł
Bikini głębokie (wzgórek+wargi zewnętrzne) 350 zł
Bikini brazilian (wzgórek+wargi wewn i zewn) 400 zł
Bikini hollywood (brazilian+szpara międzypośladkowa) 550 zł
Szpara międzypośladkowa 300 zł
Pośladki 300 zł
Linia biała 100 zł
Uda 500 zł
Łydki 400 zł
Kolana 150 zł
Dłonie, stopy 100 zł
Całe nogi 800 zł

 

Fotoodmładzanie skóry

Kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej coraz częściej spotykają się z zainteresowaniem ze strony Pacjentów zabiegami nieinwazyjnego a trwałego przywrócenia jasnego i młodego wyglądu skóry. Nie ma lepszego rozwiązania niż The Epi Lab! Rozmiar plamki zabiegowej jak również dwie długości fali w jednej głowicy gwarantują całkowicie skuteczne leczenie wszystkich fototypów skóry. Tuż po zabiegu trwającym zaledwie 20 minut skóra jest widocznie napięta, rozjaśniona i lekko zaróżowiona. Bezpośrednio po zabiegu Pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Znaczna poprawa występuje już po 3 zabiegu w odstępie 3-4 tygodni. Polecana seria ok. 6 zabiegów.

Konsultacja laserowa – gratis
Próba laserowa – gratis
Poniższe ceny dotyczą jednego zabiegu

Fotoodmładzanie
Twarz 300 zł
Szyja + dekolt 300 zł
Twarz + szyja + dekolt 500 zł
Dłonie 150 zł

 

Usuwanie zmian trądzikowych

Laser The Epi Lab to niezbędna pomoc w usuwaniu tego typu zmian skórnych podczas krótkiej terapii leczniczej (ok. 1,5 miesiąca do pełnego wyleczenia zmian trądzikowych). Zabieg należy wykonywać tylko w serii zabiegowej! Minimum od 7-12 zabiegów wykonywanych co 4-7 dni. Na początku, po 2-3 zabiegach, dochodzi do pogorszenia, występuje większy wykwit, który w późniejszych zabiegach zaczyna się wyciszać aż do zredukowania problemu skórnego.

Konsultacja laserowa – gratis
Próba laserowa – gratis
Poniższe ceny dotyczą jednego zabiegu

Leczenie trądziku zapalnego
Twarz 200 zł
Dekolt 150 zł
Plecy 300 zł

 

Leczenie grzybicy paznokci

Grzybica paznokci jest powszechną dolegliwością, zwłaszcza u Pań aktywnie uczęszczających na basen, chodzących w przyciasnych szpilkach czy stosujących lakiery hybrydowe w dłuższym czasie. Leczenie grzybicy paznokci najlepiej zacząć już w pierwszym jej stadium. Z pomocą przyjdzie nam laser The Epi Lab, który podgrzewając tkankę do 60 stopni C skutecznie pozbędzie się wstydliwego problemu. Zabieg wykonujemy na wszystkie rodzaje grzybicy paznokci. Należy wykonać w seri 3-6 zabiegów wykonywanych co 3-4 tygodnie

Konsultacja laserowa – gratis
Próba laserowa – gratis
Poniższe ceny dotyczą jednego zabiegu

1 paznokieć – 200 zł

 

The Epi Lab to jedyny laser na świcie, który:

  1. Jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym diodowym laserem na świecie, posiada 6 patentów – jest rewolucją technologiczną na rynku światowym.
  2. Jako jedyny na świecie jest wyposażony w opatentowany przeciwpoparzeniowy system ABS gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy.
  3. Opatentowany potrójny system chłodzenia, bazujący na ogniwie Peltier’a „zamraża” naszą skórę do poziomu naskórka do -5 stopni C sprawiając, że komfort bezbolesnej epilacji jest na najwyższym możliwym poziomie – minimalizuje ból niemal do zera (chłodzenie odbywa się bezpośrednio podczas zabiegu, dzieje się to za pośrednictwem specjalnie wyseparowanej aluminiowej sondy umieszczonej w głowicy lasera).
  4. Posiada opatentowany system podwójnego ogniskowania, co oznacza, że jako jedyny laser na świecie jest w stanie targetować do dwóch chromoforów jednocześnie! W jednej głowicy zabiegowej zawiera dwie długości fali: standardową 800nm i 950nm, która pozwala na bezpieczną pracę u osób z ciemną karnacją oraz osiąga wyższą skuteczność przy usuwaniu jasnego i rudego włosa.
  5. Ma opatentowany system ogniskowania TAPER, jednorodny profil plamki, który ogranicza standardowe efekty uboczne do zera (taka sama gęstość energii laserowej na całej plamce ogniskowania lasera, brak tzw. „gorących plam”), a nakładka Flat-Top zabezpiecza przed poparzeniem.
  6. Daje możliwość pracy na wszystkich fototypach skóry, aż do VI fototypu według skali Fitzpatricka oraz daje możliwość pracy na wszystkich fototypach włosów, nawet bardzo jasnych i rudych, ponieważ dwie długości fali dają wysokie powinowactwo do oxyhemoglobiny, mówiąc prosto, oprócz komórek barwnika również niszczone są mikronaczynia krwionośne, które ten włos odżywiają.
  7. Nadaje się do pracy na opalonej skórze – bezpieczeństwo pracy zapewnia opatentowana technologia Double Pulse® czyli podwójny puls w jednym strzale laserowym.
  8. Możliwość pracy przez cały rok – również w okresie pełnego nasłonecznienia oraz na odkrytych obszarach jak wąsik, broda, ręce czy nogi.
  9. Najszybszy laser na rynku dzięki opatentowanemu systemowi trybu pracy Smooth Pulse – decyduje o tym częstotliwość do 12 Hz.

Czy depilacja laserowa jest dla Ciebie? Sprawdź 18 najczęściej pojawiających się pytań wraz z odpowiedziami!

Laser The Epi Lab to obecnie najbezpieczniejszy laser na świecie. Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze system ABS, w który wyposażony jest ten laser. Jest to system gwarantujący bezpieczeństwo pracy terapeuty i brak poparzeń pacjenta. Po drugie wzmocniony potrójny system chłodzenia, który dzięki specjalnej wyseparowanej sondzie mrożącej schładza w trakcie procedury obszar zabiegowy do -5°C. Trzecim elementem gwarantującym bezpieczeństwo użytkowania lasera The Epi Lab jest opatentowany system dostarczania wiązki do skóry pacjenta. W standardowych laserach dostępnych na rynku wiązka laserowa dostarczana jest w tak rozproszony sposób, że często dochodziło do poparzeń, przebarwień, nieefektywnych zabiegów usuwania włosa lub – co gorsza – wybarwiania go, a w konsekwencji niemożności permanentnego usunięcia włosa. W laserze The Epi Lab wiązka lasera została uznana za najbardziej homogeniczną na rynku. Zbadano, że w trakcie emisji lasera i w drodze do obszaru zabiegowego strata energii laserowej jest bliska zeru. Dodatkowo dzięki specjalnej nakładce TAPER wiązka ta rozprowadzana jest w skórze równomiernie (brak tzw. „gorących plam”). The Epi Lab jest jedynym na świecie laserem posiadającym dwie długości fali w jednej głowicy – 800 i 950 nm – co pozwala na epilację na wszystkich fototypach włosów i skóry. Zabieg można więc wykonywać przez cały rok, łącznie z okresem pełnego nasłonecznienia, a nawet na skórze opalonej, już po 2 tygodniach od ekspozycji na słońcu. The Epi Lab ma także większą skuteczność usuwalności jasnego i rudego włosa, ponieważ dwie długości fali dają wysokie powinowactwo do oxyhemoglobiny. Mówiąc prościej: laser ten – oprócz komórek barwnika – niszczy również mikronaczynia krwionośne, które odżywiają włos. Skuteczność urządzenia została potwierdzona badaniami klinicznymi m.in. na Uniwersytecie w Jenie (Niemcy) oraz w Centrum Badawczym Asclepion Laser Technologies. Dodatkowo urządzenie posiada certyfikat medyczny 93/42/EEC Annex II ważny do 02.12.2020, co jest gwarantem bezpiecznej i skutecznej pracy.
Laser The Epi Lab to synonim nie tylko bezpiecznej, ale i epilacji o obniżonej bolesności w porównaniu do innych laserów na rynku. Każdy z nas odczuwa inny próg bolesności, dlatego dla niektórych będzie on bezbolesny, a niektórzy będą odczuwać minimalny dyskomfort do przeżycia podczas zabiegu. Gwarantują to trzy omówione już czynniki: – wzmocniony potrójny system chłodzenia, który dzięki specjalnej wyseparowanej sondzie mrożącej schładza naskórek do -5°C; – ogniskowanie TAPER; – dwie długości fali.
Wszystko zależy od obszaru zabiegowego, należy również uwzględnić przygotowanie do zabiegu. Zabieg może trwać od 15 do maksymalnie 120 minut. Na przykład: wąsik,czy pachy powinny zająć 15 minut, bikini 20-60 minut, nogi trwają najdłużej, czyli max 120 minut, męskie plecy 60 minut.
Ze względu na brak kontroli nad fazami wzrostu włosa zakłada się, że do permanentnego usunięcia włosa potrzeba między 8,a 10 zabiegów, przy jasnym i głębiej osadzonym włosie zabiegów może być nawet 12. Liczba zabiegów nie jest zależna od rodzaju urządzenia – lasera diodowego, ale od fazy wzrostu włosa.. Ze względu na zachodzące w organizmach procesy hormonalne, które mogą wpływać na owłosienie, po zakończeniu serii epilacji zaleca się raz w roku wykonać po jednym zabiegu – jeśli zachodzi taka potrzeba. W przypadku kobiet cierpiących na „hirsutyzm” nadmierny hormon męski (androgen), zazwyczaj włosy będą odrastać po zrobionej serii, ale jest to bardzo indywidualna predyspozycja danej osoby. W zależności od potrzeby zabieg będzie trzeba powtarzać.
Drugi zabieg powtarzamy po 4 tygodniach. Na 3 przychodzimy między 4-6, na następne (przy bikini i wąsiku) co 4 tygonie, przy innych partiach co 6-8 tygodnii, pod koniec kuracji czasami wydłużamy czas nawet do 10-12 tygodni, w zależności od tempa wzrostu włosa.
Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaróżowiona. U niektórych pacjentów, szczególnie tych z grubym, ciemnym włosem, oraz chorych na „histrutyzm” może wystąpić obrzęk mieszka włosowego, co jest reakcją w pełni normalną. Włos jako tkanka twarda nie może zostać zmetabolizowany przez organizm. Przez kolejne 7–14 dni włosy będą w tzw. „fazie wykruszania”. Oznacza to, że po zabiegu pacjent będzie miał wrażenie, że włos normalnie rośnie, a po mniej więcej 7 dniach włosy zaczną „wypadać”, „wykruszać się”.
Redukcja owłosienia widoczna jest już po pierwszym zabiegu. W zależności w jakiej fazie wzrostu włosa jest dany obszar zabiegowy, zakłada się, że w pierwszym zabiegu usunie się między 10% a 30% włosów. Do uzyskania pełnego usunięcia włosów potrzeba nam ok. 8 zabiegów.
Zabiegi usuwania włosów laserem należy powtarzać, ponieważ włosy są wrażliwe na promienie lasera tylko wtedy, gdy znajdują się w fazie Anagenu. U człowieka cykl wzrostu włosów nie jest zsynchronizowany. Różne mieszki włosowe w danej chwili są w różnych fazach rozwoju. Szybkość wzrostu włosów zależy od aktywności mitotycznej cebulki, która jest kontrolowana przez wybrzuszenie. Czas trwania cyklu jest różny w różnych lokalizacjach anatomicznych. Dlatego konieczne jest wielokrotne powtarzanie zabiegu (8-10 zabiegów co 4–10 tygodni). Ze względu na zachodzące w organizmach procesy hormonalne, które mogą wpływać na owłosienie, po zakończeniu serii epilacji zaleca się raz w roku wykonać po jednym zabiegu – jeśli zachodzi taka potrzeba.
Tak, najlepiej po 2 tygodniach od ostatniej ekspozycji na słońcu. Zabiegu nie wykonuje się na skórze czerwonej, poparzonej, dlatego 2-tygodniowy odstęp jest wskazany. Zabiegu nie wykonuje się jednak na skórze opalonej, która zaczęła się już łuszczyć. Wówczas trzeba zaczekać na wygojenie.
Tak, zabiegi laserem The Epi Lab mogą być wykonywane w okresie letnim, również w czasie nasłonecznienia oraz przez cały rok.
Żaden laser nie może dać 100% gwarancji usunięcia jasnego, siwego czy rudego włosa. Laser The Epi Lab, dzięki domieszce fali 940 nm (powinowactwo do oxyhemoglobiny) daje wyższą skuteczność w usuwaniu tego typu włosa, niszcząc nie tylko melaninę, czyli barwnik włosa, ale również mikronaczynia krwionośne, które ten włos dożywiają.
Tuż po zabiegu epilacji można nałożyć każdy makijaż. Szczególnie polecamy leczniczy makijaż mineralny, który można nałożyć po wszystkich zabiegach medycyny estetycznej, nawet po usunięciu i poparzeniu naskórka.
Zachodzące w organizmach procesy hormonalne mogą spowodować pojawienie się nowych włosów nawet po zakończonej serii zabiegów. Dlatego po zakończeniu terapii – jeśli oczywiście zachodzi taka potrzeba – zaleca się raz w roku wykonywać po jednym zabiegu. Pomoże to zachować całkowicie gładką skórę. Jeśli takowe zmiany nie zachodzą i udało nam się włosy usunąć prawie do 100% firma Asclepion, daje na swój laser The Epi Lab 5 lat gwarancji na permanentne usunięcie włosów.
Tuż po zabiegu skóra może być lekko zaróżowiona. W przypadku włosów ciemnych i grubych może wystąpić obrzęk okołomieszkowy, który jest zjawiskiem normalnym. The Epi Lab jest jedynym laserem diodowym na świecie, który posiada system ABS – przeciwpoparzeniowy, potrójny system chłodzenia, który mrozi naskórek do -5°C. Powstanie poparzeń czy jakichkolwiek powikłań jest więc niemożliwe.
W przypadku ciąży i problemów z tarczycą istnieje ryzyko odrośnięcia włosów. Odpowiedź na to pytanie nie może być jednak jednoznaczna, gdyż wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. U niektórych kobiet efekt epilacji się utrzyma, a w niektórych przypadkach ciało ludzkie wytworzy nowe cebulki i zaczną się pojawiać nowe włosy.
Według prawa zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać u osób, które ukończyły 18 rok życia. Osoby młodsze mogą korzystać z zabiegów za zgodą prawnego opiekuna, który osobiście podpisze zgodę na wykonanie zabiegu. Istotne jest, żeby gospodarka hormonalna młodej osoby była ustabilizowana. Nie ma sensu wykonywać zabiegu w okresie tzw. „burzy hormonów”, ponieważ w czasie tym stan owłosienia może ulegać zmianie.
Różnica pomiędzy laserem The Epi Lab a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do epilacji. Laser diodowy The Epi Lab usuwa owłosienie permanentnie przy czym jakikolwiek sprzęt IPL jedynie przerzedza owłosienie w obszarze zabiegowym. Fale świetlne lasera The Epi Lab (800 i 950 nm) są monochromatyczne w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik i nie szkodzą tkankom dookoła. IPL (Intense Pulsed Light czyli Światło Pulsacyjne) to nie laser, choć często jest w ten sposób określany. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez wodę, hemoglobinę, oxyhemoglobinę i w ten sposób IPL nie działa wybiórczo na włos. Często bolesność zabiegów IPL jest wysoka. Laser diodowy The Epi Lab posiada potrójny system chłodzenia co nie tylko sprawia, że zabieg jest zupełnie bezbolesny, ale również daje wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Podsumowując, najważniejsza różnica pomiędzy laserami do epilacji a IPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów, jakie należy wykonywać. Niezależne źródła podają, że na 1 zabieg z użyciem lasera należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi IPL (dr Piotr Sznelewski “Eden” nr 10 rok 2011), uzyskując i tak słabszy efekt. Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom epilacji IPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione, ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, „zdeformowane” a włos wybarwiony z barwnika, przez co skuteczna laserowa epilacja może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotoepilacji.
Różnica między laserami diodowymi przede wszystkim bazuje na rodzaju ogniskowania, długości fali i bezpieczeństwie pracy. THE EPI LAB jako jedyny laser na świecie posiada w jednej głowicy zabiegowej dwie długości fali 800 i 950 nm. Połączenie tych dwóch długości daje większą skuteczność w zabiegach na jasnym, rudym włosie ze względu na wysokie powinowactwo do oxyhemoglobiny. Dodatkowo dwie długości fali są również istotne w zabiegach w okresie letnim, na skórze opalonej czy przy fototypie powyżej IV. Zarówno laser Light Sheer, jak i Vectus czy Motus pracują na jednej długości fali, co zdecydowanie zmniejsza ich skuteczność zabiegową. Laser Motus pracuje na głowicy aleksandrytowej, która jest starszą technologią laserową i przynosi ona tylko najlepszą efektywność zabiegową u pacjentów z fototypem IV (ciemna skóra, ciemny włos). W Polsce występuje najczęściej fototp I-II. Zarówno Vectus, Light Sheer czy Motus ogniskują Gaussian’em powoduje to powstawanie tzw. „gorących plam” w efekcie wpływa na mniejszą skuteczność zabiegową i zwiększa ryzyko poparzenia. Light Sheer ma bardzo duży odsetek poparzeń!!! THE EPI LAB posiada opatentowane przez Asclepion ogniskowanie TAPER – specjalną nakładkę (najbardziej jednolity profil plamki lasera na rynku), co wpływa na poprawę efektywności zabiegowej. W standardowych laserach dostępnych na rynku wiązka laserowa dostarczana jest w tak rozproszony sposób, że często dochodziło do poparzeń, przebarwień, nieefektywnych zabiegów usuwania włosa lub – co gorsza – wybarwiania go w fazie wzrostu katagen, a w konsekwencji niemożności permanentnego usunięcia włosa w fazie anagen. W laserze THE EPI LAB wiązka lasera została uznana za najbardziej homogeniczną na rynku. Zbadano, że w trakcie emisji lasera i w drodze do obszaru zabiegowego strata energii laserowej jest bliska zeru. Częstotliwość parametrów lasera decyduje o szybkości pracy, ma to duże znaczenie w zabiegach takich jak: nogi, męski tors czy plecy. THE EPI LAB posiada do 12Hz, co czyni go najszybszym laserem na świecie. Vectus, Light Sheer ma do 3Hz – to praca tylko stempelkowa, punktowa, Motus do 8,5Hz. Natomiast gęstość energii to najważniejszy czynnik decydujący o finalnym efekcie zabiegu rozumianej jako permanentne usunięcie włosa. Każdy laser niezależnie od ogniskowania czyli gęstości energii w pierwszych 3 zabiegach jest wstanie przerzedzić włos. Minimalna gęstość energii potrzebna do permanentnego usunięcia włosa to 37 J/cm2. THE EPI LAB posiada do 47J/cm2. Motus do 30J/cm2 (duża skuteczność zabiegów przy fototypach powyżej III), Light Sheer do 12J/cm2, Vectus do 20J/cm2 – w dużej głowicy. THE EPI LAB to jedyny laser posiadający 3 systemy chłodzenia, schładzający naskórek do -5 stopni C, dlatego nazywany jest specjalistą bezbolesnej epilacji. W innych laserem zachodzi chłodzenie szafirem – prawie niewyczuwalne. Light Sheer ma jeden system chłodzenia, zabiegi są bardzo bolesne! Często do zabiegów używa się znieczulającej maści Emla. Motus też posiada jeden system chłodzenia, Vectus – 2 systemy chłodzenia – są to przyjemniejsze zabiegi, ale tylko przy dłuższym przytrzymaniu głowicy w miejscu zabiegowym co wydłuża czas zabiegu.

 

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami osobiście lub telefonicznie.

Wskazania do zabiegów z użyciem lasera The Epi Lab

– w celu usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych
– hirsutyzm, hipertrychoza,
– w celach kosmetycznych
– wszystkie części ciała,
– u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,
– u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
– u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych,
– zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów),

Pierwsza wizyta – jak przygotować się do epilacji laserowej?

Przygotowanie do zabiegu trwałego usuwania owłosienia, czyli epilacji laserowej, sprowadza się do przestrzegania kilku podstawowych zasad:
– nie wolno przyjmować leków ani innych preparatów światłouczulających (między innymi herbatek ziołowych typu Figura czy dziurawiec, cynamonu);
– nie wolno stosować balsamów brązujących (samoopalaczy) oraz balsamów z drobinkami złota przez 2–3 tygodnie przed zabiegiem;

Przygotuj skórę do zabiegu

W przypadku tendencji do występowania zapalenia mieszków włosowych obszar, na którym wykonana będzie epilacja, należy ogolić tuż przed zabiegiem. Jeśli tendencja nie występuje, włosy należy zgolić w dniu zabiegu lub dzień wcześniej.
Przypominamy, że w czasie golenia najlepiej użyć pianki lub żelu zapobiegnie to powstaniu podrażnień. Trzeba także uważać, żeby się nie zaciąć. Uwaga! Włosy muszą być ogolone maszynką. Wszelkie inne metody (kremy do depilacji, wosk, pęseta itp.) sprawią, że zabieg będzie nieskuteczny i powinny być zakończone co najmniej 4 tygodnie przed planowaną epilacją laserową. Aby laser mógł zniszczyć macierz włosa, musi dostać się do niej po łodydze włosa. Jeżeli więc wyrwiemy włos przed zabiegiem, to energia wytworzona przez laser nie będzie miała środka transportowego i nie dotrze do brodawki włosa.

Ponadto skóra przed epilacją musi być umyta. Nie wolno smarować jej żadnymi balsamami ani emulsjami. Jeśli skóra w miejscu, które ma być poddane zabiegowi, jest bardzo sucha i podrażniona, dopuszcza się użycie kremu kojącego lub łagodzącego co najmniej 8 godzin przed wizytą. Przy epilacji pach prosimy o niestosowanie dezodorantów i antyperspirantów lub dokładne zmycie ich bezpośrednio przed zabiegiem.

Wskazania i zalecenia po zabiegu

Od razu po zabiegu laserem The Epi Lab można wrócić do normalnego funkcjonowania. Tuż po zabiegu na twarz można zrobić makijaż, po zabiegu w okolicy pach można użyć antyperspirantu, a po zabiegu na ciało można posmarować skórę ulubionym balsamem. Po zabiegu należy jednak przestrzegać kilku zasad:
– Pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać włosów, możliwe jest jedynie stosowanie maszynki do golenia
– Opalanie jest bezwzględnie zakazane do 2 tygodni po zabiegu; w tym okresie należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB
– Nie powinno się stosować preparatów złuszczających przez 2 tygodnie po zabiegu
– Należy unikać leków i preparatów światłouczulających, spirytusu, mydła, toników na alkoholu oraz antyperspirantów aptecznych (np. Antidral, Etiaxil) w dniu zabiegu

Częstotliwość powtarzania zabiegów epilacji laserowej

Drugi (a czasami też trzeci) zabieg należy wykonać po 4 tygodniach od pierwszego. Następne – w zależności od obszaru i tempa wzrostu włosa – powtarzane są co 6-10 tyg.

Dla uzyskania najlepszego rezultatu powinno się wykonać od 7 do 8 zabiegów epilacji laserowej. Przy jasnych i głęboko osadzonych włosach może być konieczne powtórzenie zabiegu aż 10 – 12 razy.

Przerwy pomiędzy zabiegami wynikają z cyklicznych faz tempa wzrostu włosa. Długość tych faz zależy od części ciała oraz rodzaju włosa. Przeważnie fazy trwają od 6 do 8 tygodni, lecz na niektórych partiach skóry mogą one wynosić tylko 4 lub aż 10 tygodni.

Liczbę wizyt można określić w przybliżeniu, ponieważ liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby.
Ze względu na zachodzące w organizmie procesy hormonalne, które mogą wpływać na owłosienie, po zakończeniu serii epilacji, zaleca się raz w roku wykonać po jednym zabiegu – jeśli zachodzi taka potrzeba. Pomoże to zachować całkowicie gładką skórę na trwałe.

Przeciwwskazania do zabiegów z użyciem lasera The Epi Lab

Przedstawiona poniżej lista przeciwwskazań ma na celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa zabiegu, ale również uzyskanie jak najlepszych efektów depilacji laserowej.

– Bielactwo, padaczka oraz inne choroby autoimmunologiczne
– Łuszczyca w miejscu zabiegowym
– Guzy i nowotwory (przebyty rak skóry, czerniak złośliwy)
– Aktywne zmiany wirusowe i bakteryjne na skórze objętej zabiegiem
– wymagany miesiąc przerwy po wygojeniu infekcji
– Rozrusznik serca, pompa insulinowa (chyba, że lekarz wyda zgodę)
– Cukrzyca nieuregulowana
– Zaburzenia krzepnięcia krwi
– Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
– Aktywna opryszczka w miejscu zabiegu
– Świeże zabiegi chirurgiczne
– Ciąża, karmienie piersią
– Balsamy brązujące, samoopalające i z drobinkami złota (2 tygodnie przed zabiegiem)
– Balsamy, emulsje, kremy z drobinkami zlota (3-4 tygodnie przed zabiegiem)
– Świeża opalenizna – ale tylko w przypadku poparzenia skóry
– pacjent ze skórą czerwoną (czekamy do zbrązowienia skóry ok 2 tygodnie)
– Włosy wydepilowane woskiem, pensetą, depilatorem, kremem do depilacji (3 tygodnie przed zabiegiem)
– Preparaty Retinoidalne oraz kremy z kwasami i substancjami ziołowymi np: krem z nagietka, maści sterydowe (należy zakończyć kurację na 3 tygodnie przed zabiegiem) w miejscu poddanym zabiegu
– Spożywanie ziół fotouczulających (cynamon, dziurawiec, nagietek, mieszanki ziołowe np. Skrzypovita, Figura itp.- należy zakończyć przyjmowanie w/w ziół na 2 tygodnie przed zabiegiem)
– Przyjmowanie leków światłoczułych (np. Tetracykliny):
antybiotyki (np: tetracykliny, azytromycyna, ciprofloksacyna, kotrymoksazol, nitrofurantoina, doksycyklina, metronidazol)
– leki homeopatyczne, steroidowe
– niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, nasercowe (amilorid, amiodaron, atenolol, bisoporolol, kaptopryl, diltiazem, enalapryl, enarenal)
– niektóre leki przeciwcukrzycowe (tolbutamid, glipizyd, metformina, sulfonamidy)
tiazydowe środki moczopędne (hydrochlorotiazyd, bendroflumentiazyd, bemetizyd)
– środki przeciwbólowe (np. ketonal, ibum, ibuprofen, polopiryna, aspiryna, pyralginum i inne dozwolone Apap, paracetamol)
– niesteroidowe środki przeciwreumatyczne
– niektóre środki przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne (terbinafina, ketokonazol, gryzeofulwina) – Zarzywanie doustnych retinoidów – pół roku przed depilacją, wg. wskazań lekarza

Prezent dla ciebie
Zniżka 30 zł

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon zniżkowy na pierwszy zabieg (zasady przetwarzania danych osobowych: Polityka prywatności Rodo):

Telefon
Adres e-mail
Imię:
x