Co warto wiedzieć o pielęgnacji stóp

Kochani zbliża się nasz upragniony sezon wiosenno – letni, co za tym idzie, że chcemy mieć piękne, zdrowe, odżywione, nawilżone po prostu wypielęgnowane stopy, nie tylko na urlopie, czy na plaży, ale również w pracy i na co dzień.

Zimą bardzo często zapominamy o dbaniu o stopy, a one uwięzione są w ciasnych skarpetkach i schowane w zabudowanych butach, permanentnie narażone są na opuchnięcia, niedotlenienie i przesuszenie. Zanim pierwsze wiosenne temperatury pozwolą na sandałki, klapki czy koturny, warto zatroszczyć się o ich prezencję.

Najlepiej jak powierzymy stopy profesjonalistom. W gabinecie kosmetycznym zrogowaciały naskórek usuwany jest za pomocą kwasów lub specjalnej frezarki podologicznej. Ponadto można zdecydować się na pedicure hybrydowy, czyli pomalowanie paznokci lakierem, który utrzymuje się bez odprysków przez około 4 tygodnie. Likwidacja martwego i zrogowaciałego naskórka przy użyciu frezarki to obecnie najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób na gładkie stopy. Należy unikać gabinetów, w których wykonuje się ten zabieg tarką lub co gorsza omegą z żyletką – wiąże się to z dużym ryzykiem infekcji oraz z silniej nawracającym narastaniem naskórka.

Skóra na stopach ma inną budowę niż ta okalająca inne części ciała – jest 3-4 razy grubsza, ma mocno rozbudowany naskórek, a także inaczej ułożone włókna białkowe i kolagenowe. Dodatkowo, stopy są silnie unerwione i mają dużo gruczołów potowych przy jednoczesnej nieobecności gruczołów łojowych, co sprawia, że skóra stóp bardzo łatwo ulega przesuszeniu. Wówczas na piętach i krawędziach palców narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, który nie tylko nieestetycznie wygląda, lecz może również sprawiać ból podczas chodzenia, gdy pęknięcia sięgają aż do skóry właściwej.

Stopy mają do spełnienia bardzo ważną misję w naszym życiu, dlatego trzeba mieć dla nich litość, zadbać o nie i poświęcić im nieco uwagi, a profesjonalny pedicure przywróci im nie tylko lekkość, ale również urodę i zdrowie. Oczywiście apelujemy, że przy problematycznych stópkach wizyty na pedicure są potrzebne cały rok. Pedicure jest kompozycją zabiegową składającą się z kąpieli stóp, obróbki aparatu paznokciowego, frezowania zrogowaceń i wygładzania naskórka. Pomalowanie paznokci jest ozdobieniem zadbanych i wypielęgnowanych stóp.

Na zabieg pedicure składają się w naszym Gabinecie Kosmetycznym następujące czynności:

Zaczynamy od zdezynfekowania stóp oraz spryskania stóp płynem antybakteryjnym zmiękczający skórę pięt. Następnie pielęgnacja aparatu paznokciowego, czyli równe przycięcie wszystkich paznokci do pożądanej długości. Nadanie im jednakowego kształtu oraz wypolerowanie bloczkiem w celu usunięcia z ich powierzchni bruzd i nierówności.
Kolejnym krokiem jest pielęgnacja skórek –odsunięcie skórek ze wszystkich stron paznokcia specjalnym frezem oraz delikatne usunięcie martwego naskórka zalegającego pomiędzy paznokciem, a skórą. Wygładzenie i usunięcie pozostałości po wycinaniu skórek.

Frezowanie stwardniałego naskórka – po opracowaniu aparatu paznokciowego przechodzimy do usuwania stwardniałego naskórka. To etap skutecznego ścierania martwego naskórka z pięt, podeszwy i krawędzi stóp, krawędzi paluchów i czubków palców.

Ścieranie zrogowaciałego, martwego naskórka przy pomocy frezarki jest NAJskuteczniejszym i NAJbezpieczniejszym sposobem na gładkie pięty.

Wygładzenie naskórka – peelingowanie stóp peelingiem cukrowym w celu perfekcyjnego wygładzenia naskórka i wypłukanie stóp.

Wykończenie zabiegu- nałożenie i wmasowanie dużej porcji kremu odżywczego

Jeżeli paznokcie mają być pomalowane, należy je dokładnie odtłuścić. Nawet najmniejsze resztki nieusuniętego kremu –mogą spowodować, że lakier będzie się źle trzymać! Natomiast jeżeli chcemy wykonać zabieg z hybrydą to wykonujemy po obrobieniu aparatu paznokciowego, a przed frezowaniem stóp.

I tak z pięknymi stopami możemy schodzić z naszego podologicznego fotela.

2018-04-19T08:13:40+00:00
Prezent dla ciebie
Zniżka 30 zł

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz bon zniżkowy na pierwszy zabieg (zasady przetwarzania danych osobowych: Polityka prywatności Rodo):

Telefon
Adres e-mail
Imię:
x